Jesteś piękna!

Mówią Ci, że nie jesteś doskonała. Wmawiają, że masz wady. Tworzą przeświadczenie, że daleko Ci do ideału. Wywołują w Tobie poczucie winy. Sprawiają, że czujesz się mało wartościowa, brzydka…

Reklamodawcy prześcigają się w udowadnianiu nam jakie jesteśmy niedoskonałe. Masz zmarszczki – kup sobie krem przeciwzmarszczkowy, który załatwi sprawę. Jesteś gruba – zaopatrz się w tabletki na odchudzanie i po problemie. Chcesz pozbyć się szpecącego cellulitu – wystarczy nasze serum itd… Bla bla bla…


Na każdym kroku bombardują nas informacjami o naszych niedoskonałościach. Zewsząd słyszymy ogrom informacji o tym, co powinnyśmy w sobie zmienić, poprawić. Przekonują nas, że jak zakupimy jakiś produkt to to rozwiąże wszystkie nasze problemy i staniemy się szczęśliwe…

To nie prawda!

Moja Droga. Nie dawaj sobie wmówić takich rzeczy. Ktoś chce zarobić na tym, że czujemy się mało wartościowe, że czujemy się gorsze…

A piękno jest w Tobie. Prawdziwe piękno…


"Nie ma brzydkich kobiet. Są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne..."

Vivien Leigh


To że jesteśmy niedoskonałe, to że jesteśmy tak różne, sprawia, że jesteśmy piękne.

Wyobrażasz sobie świat, w którym żyły by same idealne kobiety. Piękna figura, długie nogi, zero zmarszczek i cellulitu. I czym by się różniły? Niczym, co najwyżej kolorem włosów. Byłby to smutny świat pełen klonów.

Prawdziwe piękno kryje się w różnorodności. To, że każda z nas ma inną figurę, inną urodę sprawia, że jesteśmy piękne. Jesteśmy wyjątkowe. Niepowtarzalne.

A piękno płynie z natury. Popatrz na kwiaty, popatrz na różnobarwne ptaki czy motyle. Czy nie wydają Ci się one piękne? I nikt im nie mówi jak powinny wyglądać.

Natura stworzyła każdą z nas piękną, tylko my nie potrafimy tego piękna dostrzec. A media, reklamy w ogóle nam w tym nie pomagają.

Nie ważne, czy jesteś wysoka czy niska. Szczupła czy z krągłościami. Masz proste czy kręcone włosy. To wszystko nie ważne. Ważne jest jak TY sama się z tym czujesz!

Wierz mi, że nawet te kobiety, mające figurę modelek, nigdy nie są zadowolone ze swojego ciała. Zawsze znajdzie się jakiś mankament.

Ale te mankamenty nie istnieją naprawdę. One są głównie w naszej głowie. To my same je tworzymy w naszym wyobrażeniu nas samych.

Doceń siebie, doceń swój wygląd. Kiedy ostatnio byłaś wdzięczna za swoją figurę, za swoje ciało? Kiedy ostatnio podziękowałaś swoim nogom, że Cię prowadzą, Twoim rękom, że dla Ciebie pracują, Twoim oczom, że widzą otaczający Cię świat? Kiedy? Powiem Ci kiedy. Nigdy! A masz za co dziękować! Mogłaś wszakże urodzić się bez rąk, bez nóg czy bez sprawnych oczu…

Bądź wdzięczna za to, czym obdarzyła Cię natura. Kochaj swoje ciało. Dbaj o nie.

Pamiętaj, że bycie piękną to nie tyle wygląd, to przede wszystkich stan umysłu.


„Nic nie czyni kobiety piękniejszą, niż jej wiara w to, że jest piękna” Sophia Loren


Wierz mi, że jeśli będziesz czuła się ładna, to nawet jeśli nie będziesz mieściła się w powszechnie uznane kanony piękna (którymi w mojej opinii nie powinnyśmy się tak bardzo kierować), to i tak będziesz oceniania przez otoczenie jako osoba atrakcyjna.

Powtarzaj sobie, że jesteś piękna. Buduj swoją pewność siebie.


Poniżej kilka afirmacji, które Ci w tym pomogą:

1. Jestem piękna

2. Jestem wyjątkowa

3. Kocham swoje ciało

4. W pełni siebie akceptuję

5. Jestem niepowtarzalna

6. Cieszę się świetnym zdrowiem

7. Jestem dla siebie ważna

8. Dziękuję za swoją urodę

9. Kocham siebie

I pamiętaj – piękno jest Tobie! Otwórz oczy i pozwól sobie je dostrzec…